PK-2

Yeni Frasaco fantom kafa PK-2, bilinen P-6 serisine kullanım seçeneklerinden taviz vermeden daha ucuz alternatif arayanlar için tasarlanmıştır. Kraniyal temelde anatomik olarak doğru konumundaki boyun artikülasyonu ve frasaco'nun sunduğu bir çok yerleştirme sistemi seçenekleri ile, masalarda, hekim koltuğunda ve simülatörlerde gerçekçi tedavi konumlarına izin verir.

Kategoriler:

Açıklama

Yeni Frasaco fantom kafa PK-2, bilinen P-6 serisine kullanım seçeneklerinden taviz vermeden daha ucuz alternatif arayanlar için tasarlanmıştır. Kraniyal temelde anatomik olarak doğru konumundaki boyun artikülasyonu ve frasaco’nun sunduğu bir çok yerleştirme sistemi seçenekleri ile, masalarda, hekim koltuğunda ve simülatörlerde gerçekçi tedavi konumlarına izin verir.
Tüm yüz maskeleri -Frasaco’nun P-6 serisi fantom kafalar için sunduğu tüm su gider sistemleri bu model ile de kullanılabilir, böylelikle su ile çalışmak kolaydır. PK-2’deki artikülatör, patentli üç boyutlu kıvrımlı kondil yollarından yapılmış temporomandibular ekleme sahiptir. Böylece anatomik çene hareketlerini doğru simüle eder. P-6 serisi ile kullanılan tüm bilinen model yerleştirme çözümleri bu model ile de kullanılabilir, anatomik yüz arkı dahil.
Kafa tası kubbesinin ön kısmı dental modellerin ve yüz maskelerinin kolayca yerleştirilmesi için resimde görüldüğü gibi açılabilir.
(Dental model ve sabitleme dahil değildir)

Frasaco fantom kafaları, dental cerrahisi ve dental tekniğinin bütün dallarında; her türlü operasyonu, aynı gerçek insandaki gibi tüm detayları ile simüle etmeye olanak sağlar. Yenilikçi düşünce anlayışı ve yılların tecrübesinin bize öğrettiği doğrultuda kullanımı sadeleştirilmiş, münferit parçaları ve bakım ihtiyacı en aza indirilmiştir. Bunun sonucunda ortaya çıkan şey basit, kesin ve ekonomiktir. Bütün parçalar modüler bir şekilde tasarlanmıştır. Her sistem gerektiği zaman eğitim hedefine uygun olarak geliştirilmeye göre tasarlanmıştır. Bizim ünitlerimiz daima mümkün olduğu kadar basit ve gerektiği kadar karmaşıktır.

Frasaco fantom kafaları, mesleki eğitimler ve pratik egzersileri için ideal bir çalışma aracıdır. Çevresel koşullarda ve klinik vakalarda eğitim sisteminin geldiği aşamaları simüle eder. Üniversiteler, özel eğitim kurumları ve muayenehanelerde pratik kullanım için tasarlanmıştır. Her zaman kullanıma hazır, az yer kaplayan dental eğitim için mükemmel bir simülatördür. Kullanılan bütün malzemeler yüksek kalitede alüminyum, paslanmaz çelik, termoplast ve elastomerden yapılmış olup, sonradan oluşabilecek olası çizik ve göze hoş görünmeyen sıyrıklar olarak ortaya çıkmaması, parçaların daha uzun süre güzel görünümünü korumaları, korozyondan korunmaları ve kolay temizlemek için bütün parçaların üst yüzeyi koruyucu bir tabaka ile kaplanmıştır.
Uzun yılların tecrübesi ile üretilen fantom kafalar, yüksek kaliteleri ile kendilerini kanıtlamışlardır. Kanıtlanmış dayanıklı yapısı ile öğrencilerin günlük pratik eğitimleri için idealdir. En temel özelliği çalışma konsantrasyonunu bozmayan pratik kullanım kolaylığıdır.
Patenti alınmış Frasaco artikülatörleri (P–6 ve PH–2 serileri) ortalama protrusive, mediotrusive,ve laterotrusive hareketlerini yapabilir. Kullanılan parçaların çok fonksiyonel olması ile bakım masrafını, bütün vida ve sonumların kilit mekanizmalı olması ile kaybolma riskini, dolayısıyle tamir masrafını en aza indirgemeyi başarmıştır. Birleşme yerlerinin düzgün kenarlığı olduğu için temizlenmesi kolaydır. Kirlilik oluşturabilcek ulaşılamaz noktalar yok denecek kadar azdır. Fantom kafalar; Frasaco dental modellerinin ileride göstereceği gelişime mükemmel uyum sağlayacaktır. Yedek parça temin etme garantisi 10 yıldır.
Frasaco modelleri; önleyici ve koruyucu diş hekimliği öğretiminde, sabit ve çıkarılabilen protezlerde, tam protezlerde, pediatri ve çene ortopedisinde, radyoloji ve anestezide, endodontide, diş çekilmesinde, çene cerrahisinde, ağız hijyeninde, paradontolojide, gerodontolojide, implantolojide, patolojide, anatomi ve diş teknisyenliğinde de vazgeçilmezdir.